Blog

Cihangir’de Huzurlu Bir Gün

29 Temmuz 2015

Taksim, İstiklal Caddesi’nin ve Asmalı Mescid’in renkli, gürültülü ve kalabalık mekanlarından sıkıldıysanız Cihangir’in sıcak, sevimli ve salaş kafelerini ziyaret edebilirsiniz. Hepsi birbirinden samimi bu güzel kafeler oldukça uygun fiyatlı ve farklı mekanlar. Buradaki mekanlarda alternatif müzikler dinleyip mahallenin güzel sokaklarında gezebilirsiniz. Bu aralar oldukça popüler olan ikinci el eşya modası için de burayı ziyaret edebilirsiniz.

100_4206

Burada pek çok ikinci el kıyafet dükkanı ve antikacı mevcut. Vintage kıyafet modasının oldukça popüler olduğu bu dönemlerde Cihangir’de bulunan uygun fiyatlı dükkanları gezip size uygun seçeneklere bakabilirsiniz. Semt kahveleri arasında en beğenilenlerden bir tanesi olan ve Asmalı Kahve olarak da anılan Cihangir’in ünlü Firuzağa Kahvesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Cadde’nin sonunda ve cami altında bulunan bu popüler kahvehanede çayınızı ya da kahvenizi yudumlayıp gazetenizi karıştırarak sakin ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Günün her saati oldukça kalabalık olan Firuzağa Kahvesi, ünlülerin de uğrak mekanları arasında yer alıyor. Herkes tarafından oldukça beğenilen Firuzağa Kahvesi, Cihangir’in en popüler, salaş mekanlarından bir tanesidir.

cihangirantikaesya

Cihangir’de huzurlu bir günün ardından 5, 10 dakika yürüyerek İstiklal Caddesi’nin hareketli ve enerjik atmosferine geri dönebilirsiniz. Kalabalık şehirde dinlenmek ve nefes almak için Cihangir’in huzurlu atmosferine kendinizi kaptırabilirsiniz. Cihangir halkının pek sevdiği, mahallenin kedilerini de beslemeyi unutmayın.


Etiketler:, ,