Blog

Karaköy’ü Keşfedin

29 Temmuz 2015

Taksim çevresinde gezilebilecek pek çok güzel yer var. Bunlardan bir tanesi de tarihi binaları ve hareketli yapısı ile Karaköy! İstiklal Cadde’sinin Asmalı Mescid tarafından tarihi tramvay ” Tünel’i ” kullanarak Karaköy’e inebilirsiniz. Karaköy’e inmek için tünel istikametinde Galata Kulesini takip ederek aşağı da yürüyebilirsiniz. Mutlaka gidiş ve dönüşlerde iki farklı yolu tercih edin ki iki yolu da keşfetme fırsatı yakalayın.

fft5_mf804298

Yürüyüş yolunda pek çok el yapımı hediyelik eşyacı sizleri bekliyor olacak. Buradan kendiniz ve sevdikleriniz için güzel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Pek çok enteresan dükkan burada sizleri bekliyor. Pek çok kafe, eski pul dükkanları, ikinci el kıyafetçiler, el yapımı hediyelik eşyacılar, müzik marketler ve daha pek çok yer bu yolculukta karşınıza çıkabilir. Karaköy’ün Tophane tarafına çıkan ara sokaklarına pek çok yeni kafe açıldı.

mekan_ops3

Bu kafeler genellikle restore edilmiş eski, tarihi binaların içinde bulunuyor. Oldukça şık görünümlü bu kafelerin fiyatları ise gayet uygun. Fransız Geçidi’nden geçerek bu kafelere ulaşabilirsiniz. Ortak bir avlusu bulunan kafeler her mevsim ayrı bir güzel. Karaköy’den Eminönünü tarafına doğru, Galata Köprüsü’nün altından geçtiğiniz de ise sizleri balık pazarı karşılıyor. Onlarca balıkçının bulunduğu balık pazarında baraka restoranlar da bulunuyor. Burada lezzetli Karaköy balığının tadına bakabilirsiniz. Karaköy’de tarihi binaları da gezdikten sonra tekrar kolaylıkla Taksim’e dönebilirsiniz.


Etiketler:, ,