Blog

Misket Şarap Evi

29 Temmuz 2015

İstanbul’a geldiniz karlı bir İstanbul gününde sokaklarda dolaşıyorsunuz. Canınız sıcak şarap içmek istediğinde Beşiktaş’a doğru yavaş yavaş yürüyün. Taksim’den Beşiktaş’a inmek son derece keyifli ve kolay. Sokaklarda yürürken İstanbul’un karlar altındaki görüntüsüne hayran kalacaksınız. Beşiktaş’a vardığınızda yönünüzü çarşıdaki meşhur Kartal Heykeli’ne çevirin. Heykelin iki üst sokağında Misket’i göreceksiniz. Beş katlı ahşap bir binada şarap içmek çok mükemmel olmaz mı? Misket ev yapımı şarapları ile ünlü. Buraya geldiğinde bu şarapların tadına mutlaka bakmalısınız. Kekremsi ve yer yer tatlı bir tadı olan bu şarapların hepsi birbirinden güzel. Kırmızı veya beyaz şarap tercihinizi yapıp, rahat koltuklara oturabilirsiniz.

1

Beş katlı bu ahşap binanın tavanı ve duvarları taşlarla örülü. Misket’e girdiğinizde kendinizi taş bir şarap madeninde gibi hissedeceksiniz. Beş katlı olmasına rağmen katlar o kadar küçük ki burası minyatür bir şarap evi gibi. En üst kata çıktığınızda yan tarafınızda balkonu göreceksiniz. Balkonda da oldukça rahat koltuklar bulunuyor. Güzel havalarda açık havada şarap içmek çok keyifli olacaktır.

2

Misket’e gelmişken sigara böreğinden ve patatesinden yemeyi de ihmal etmeyin. Çıtır sigara börekleri ve çıtır patatesler şarap eşliğinde yenebilecek güzel aperitiflerden. Eğer iki kişi gidiyorsanız burada yarım litrelik şarap siparişi verebilirsiniz. Şarabınız güzel bir sürahi’de gelecek ve yanında 2 adet fincanınız olacak. Son derece otantik bir yer olan Misket, şarapseverlerin gönlünü kazanacak.

 


Etiketler:, ,