Blog

Taksim Çevresinde Vintage Ürünler

29 Temmuz 2015

Bu aralar oldukça popüler olan ikinci el alışveriş çılgınlığına siz de katılabilirsiniz. Taksim ve çevresinde pek çok antikacı ve ikinci el alışveriş dükkanı sizleri bekliyor. Özellikle ikinci el kitapları bulabileceğiniz Galatasaray Lisesi’nin karşısındaki sokakta bulunan Aslıhan Pasajı uygun ikinci el kitap için ideal bir mekan. Pasaj içerisinde pek çok sahaf mevcut.

4-çantacı1-540x360

Aradığınız her türlü kitap ve dergiyi bu sahaflardan uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Kitapların yanı sıra ikinci el giyim, vintage kıyafet modası ile oldukça popüler bir hale geldi. Modada 80’lere ve 90’lara dönüş sebebi ile ikinci el kıyafetçiler oldukça iş yapar oldu. Hem uygun fiyatlı hem de beğenilen ürünlerin bulunduğu bu mağazaları Galata, Cihangir ve Karaköy civarında bulabilirsiniz. Genellikle internetten de satış yapan bu güzel mağazalar içerisinde kazaklar, kışlık ceketler, etekler, pantolonlar ve gözlük, saat, cüzdan gibi aksesuarlar da mevcut bulunuyor. Beğendiğiniz ürünleri buralardan uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

ferikoy-bit-pazari

Taksim’in yanı sıra Taksime sadece bir kaç durak uzaklıktaki Bomonti, Feriköy’de bit pazarı ile ünlü bir yer. Pazar günleri kurulan Feriköy Bit Pazarı, hem ikinci el kıyafetler hem de ikinci el eşyalar satın alabileceğiniz oldukça güzel bir pazar. Buraya Taksim’den rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İkinci el kıyafet ve eşyalarınızı Feriköy’den satın alabilirsiniz.


Etiketler:, ,