Hikayemiz

Çocukluğumuzda masallar dinlerdik. Sonunda iyilerin başına gökten üç elma düşerdi.

İşte masallar şehri İstanbul’un, en otantik, ruhunu koruyan semtlerinden biri olanTarlabaşı‘ndaki süitlerimize isim ararken bize bu masallar ilham verdi. Tarlabaşı, 1535’te Fransızlar’la başlayan ülkelerarası elçilik bulundurma uygulaması sonucunda Beyoğlu‘na yerleşen ve sefaretlerde çalışan üst düzey yöneticiler ile Beyoğlu ve Karaköy‘de iş yeri olan gayrimüslimlerin konut alanı olarak Taksim‘in hemen yanı başında kurulmuş.

Otelimiz için bir site hazırlarken İstanbul’un ruhunu ve bu ruhu meydana getiren karmaşayı, çeşitliliği, zıtlıkları, hüznü, kaosu, azameti, zenginlik ve gücü, fütursuzluğu, gösterişi, cazibeyi, gücü ve tarihi yansıtmak istedik.

Taksim ve Tarlabaşı’nın bu ruhu tam manasıyla yansıttığına inanıyoruz. Ayrıca bunun yanında Türk misafirperverliğini sunacağımız bir çevre yaratmak istedik.

Biliyoruz ki Siz misafirlerimiz, İstanbul’un vaadettiği güzellikleri, sürpriz ve heyecanları tatmak için dünyanın dört bir köşesinden kilometrelerce yol katederek geliyorsunuz ve umarız bizler bu deneyimi unutulmaz kılmayı başarırız.

Yaptığımız her şeyde farklılık yaratmanın gerekliliğine ve beklentilerinizi aşmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza inanıyoruz. 5 yıldızlı bir otel değiliz ancak sıcak ,samimi bir atmosferde 5 yıldızlı servis sunmaya çalışan butik bir oteliz.

Ve umarız Three Apples’da size kedinizi özel hissettirme ve sizi misafir etme şansına sahip olacağız.